zwiń
Inteligentne oświetlenie w przemyśle

Inteligentne oświetlenie w przemyśle

Wraz z rewolucją przemysłową, która chociaż została zapoczątkowana w Anglii w XVIII w. i na dobre rozpoczęła się wraz z wdrożeniem maszyny parowej na początku XIX w., przyszedł czas na innowacyjne rozwiązania, postęp nie tylko w produkcji, ale także w architekturze.

Wentylatory podsufitowe – komfort i wygoda w twoim domu

Wentylatory podsufitowe – komfort i wygoda w twoim domu

Mimo że do wakacji i upalnych dni lata zostało jeszcze kilka miesięcy, warto już teraz pomyśleć o sposobie na ochłodzenie powietrza w swoim domu. Jeśli każdego lata narzekamy na skwar nie tylko na zewnątrz, ale też na duchotę panującą w naszym mieszkaniu, nie jesteśmy zwolennikami klimatyzacji, a zwykłe przenośne wentylatory nie zdają egzaminu, to czas na doskonałą alternatywę i zakup odpowiedniego wentylatora sufitowego, który z pewnością przyniesie nam ulgę. Jakie rodzaje wentylatorów dostępne są na rynku i na który się zdecydować? Wszystkiego dowiecie się w niniejszym artykule.

Oświetlenie przeciwwybuchowe

Oświetlenie przeciwwybuchowe

Nowe rozporządzenie w sprawie wymagań dla urządzeń i systemów ochrony przeznaczonych do użytku w atmosferze potencjalnie wybuchowej, wydane przez ministra Rozwoju 6 czerwca 2016 stanowiło regulacje i miało charakter wyłącznie porządkowy w odniesieniu do przepisów prawnych wydanych w kwietniu 2016 oraz oraz dyrektywy unijnej 2014/35/UE w sprawie harmonizacji ustawodawstw państw członkowskich.

Nowoczesne i funkcjonalne oświetlenie natynkowe

Oświetlenie natynkowe to obszerna grupa lamp, która ma szerokie zastosowanie w naszych domach i nie tylko. Sprawdźmy zatem, czym charakteryzują się natynkowe źródła światła, gdzie można je zamontować i dlaczego warto się na nie zdecydować.